Zmarszczki – jak im zapobiegać, jak opóźnić powstawanie zmarszczek?

zmarszczki

Jeśli przyjrzymy się naszej skórze, zauważmy na niej mniej lub więcej oznak starzenia się – zmarszczek. Powstawanie zmarszczek jest naturalnym procesem, który niestety czeka każdego, jednak warto zwrócić uwagę na to, że przez odpowiednie zabiegi, pielęgnację i dietę możemy opóźnić powstawanie zmarszczek a także sprawić, że będą mniej widoczne.

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zmarszczki na naszej skórze mogą pojawiać się w różnym wieku, w zależności od naszych uwarunkowań genetycznych, a również tego jak pielęgnujemy naszą skórę. Nie chodzi tu jedynie o stosowanie kremów, które są tam często reklamowane w telewizji, ale całość postępowania. Ogólnie skóra musi być odpowiednio odżywiona od środka, jeśli zapewnimy dla organizmu odpowiednią ilość składników odżywczych, komórki naszej skóry będą tworzyły nowe, mocne komórki, dzięki czemu proces starzenia będzie postępował wolniej. Ważne jest również oczyszczanie skóry, a także jej nawilżanie w celu zachowania odpowiedniej jędrności.

Dieta na zmarszczki

Jak wspominaliśmy dieta pełni bardzo ważną rolę w przeciwdziałaniu zmarszczkom. Na początku warto pamiętać o takich witaminach jak B, którą znajdziemy w jajach, drożdżach czy ziarnach, C – czarne porzeczki, pomarańcze, cytryny, E – oleje, orzechy, A – żółty ser, wątroba, Beta karoten – szpinak, morele. Do tego dodajemy minerały jak krzem, cynk, siarka oraz kwasy tłuszczowe nienasycone.

Jak oczyszczać skórę?

W oczyszczaniu skóry chodzi o to, żeby skóra mogła swobodnie oddychać, co często uniemożliwia mocny makijaż, który w dodatku nie zawsze jest odpowiednio zmywany. Na naszej skórze stworzy się również warstwa sebum oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia. Jeśli chcemy dobrze oczyścić skórę twarzy najpierw musimy odpowiednio wymyć ją wodą, a dopiero później zastosować odpowiednie mleczko czy inny produkt do makijażu. Po tej czynności warto zastosować tonik do twarzy i nawilżyć cerę kremem. W pielęgnacji skóry bardzo ważną rolę odgrywa również piling. Dzięki niemu mamy możliwość pozbyć się martwego naskórka, a także poprawić koloryt i ukrwienie nowej skóry. Zaleca się 2 pilingi w tygodniu w przypadku tłustej skóry oraz 1 piling w przypadku suchej.

Nawilżanie skóry – usuwanie zmarszczek

Kolejna ważna sprawa to odpowiednie nawilżanie skóry, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, wolniej się starzeje i lepie broni się przed czynnikami zewnętrznymi. Kiedy warto nawilżać skórę? Oczywiście w ciągu całego roku, ale jest to szczególnie ważne w czasie lata, gdy słońce i wysoka temperatura wysusza i odwadnia skórę. Krem nawilżający należy dobrać do rodzaju naszej cery, jeśli nie wiemy jaką cerę posiadamy można to sprawdzić u kosmetyczki lub dermatologa.

Warto łączyć przyjemne z pożytecznym – ciekawym rozwiązaniem są kąpiele, do których dodajemy specjalne olejki, które nawilżają naszą skórę. Tak samo jak w przypadku kremów, tak i olejki należy dopasować do rodzaju naszej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *