Wypadanie włosów – czy istnieje sposób na łysienie?

wypadanie włosów łysienie

Każdy z nas spotyka się z wypadaniem włosów, najlepiej widać to w przypadku długich włosów, które często pojawiają się na naszym obraniu. Okazuje się, że każdego dnia tracimy około 50 włosów i jest to całkowicie normalne. Ciekawostką jest, że wypadanie włosów wzmaga się w okresie jesieni, kiedy każdego dnia może wypadać nam nawet 100 włosów.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Od razu przychodzą nam na myśl odpowiednie odżywki, szampony i zabiegi, które mają na celu poprawę sytuacji naszych włosów, oczywiście jest to ważna sprawa, ale na początku należy zadbać o odpowiednią dietę. Jakie produkty powstrzymają wypadanie włosów? Warto wprowadzić do naszej diety ryby, które możemy spożywać pod różnymi postaciami, oprócz tego produkty bogate w witaminy, dużo owoców, warzyw – można stosować mrożonki. Korzystnie wpływają również pestki z dyni, które posiadają kwasy nienasycone oraz są źródłem cynku, a także pestki słonecznika, oliwa z oliwek oraz oliwki.

Jak wzmocnić włosy?

Jeśli czujemy, że nasze włosy są osłabione, wypadają w większej ilości niż zwykle i trwa to dłuższy czas, końcówki się rozdwajają, włosy są zniszczone dobrym zabiegiem może być skrócenie naszych włosów. Kobiety bez problemu mogą pokusić się o kilka centymetrów mniej na głowie, natomiast dla mężczyzn pasują nawet krótkie fryzury.

Co szkodzi włosom?

Doskonale zdajemy sobie sprawy, że farbowanie, prostowanie, suszenie, zakręcanie włosów jest szkodliwe i trzeba te zabiegi stosować z umiarem – najlepiej od czasu do czasu. Jeśli chcemy wzmocnić nasze włosy najlepiej unikać takich zabiegów. Nasze włosy nie lubią także zanieczyszczeń, dlatego też jeśli wybieramy się na spacer, niech będzie to spacer w lesie, parku, za miastem a nie w centrum naszego miasta, gdzie możemy spotkać jedynie dużą ilość spalin.

Jaki szampon do włosów?

W przypadku mężczyzn bardzo potężnym błędem okazuje się stosowanie żelu do mycia ciała w przypadku mycia włosów. Takie żele oczywiście ładnie pachną i zapewniają efekt odświeżenia, ale jeśli coś jest do całego ciała, nie odżywi odpowiednio naszych włosów! Jeśli chodzi o wybór szamponu do mycia włosów pierwszym krokiem będzie określenie czy mamy włosy przetłuszczające się, mieszane czy suche. Jeśli znamy typ naszych włosów bez problemu znajdziemy w sklepach odpowiednie szampony i odżywki.

Najpopularniejsze przyczyny nadmiernego wypadania włosów

  1. Mówi się, że papierosy szkodzą, okazuje się, że również nasze włosy bardzo „cierpią” z powodu tego nałogu. Palenie papierosów powoduje matowienie włosów i wzmaga łysienie.
  2. Bardzo często nadmierne wypadanie włosów pojawia się w czasie menopauzy lub po porodzie, gdy organizm jest osłabiony – należy wtedy zadbać o odpowiednią dietę i dostarczenie dla organizmu jak największej dawki niezbędnych składników odżywczych.
  3. W przypadku wielu osób praktycznie całkowite łysienie pojawia się po zastosowaniu chemioterapii, nie jest to jednak reguła. Każdy organizm inaczej reaguje na zastosowanie chemii, warto też podkreślić, że chemioterapia występuje w różnych formach i intensywności. Jeśli włosy wypadają po chemioterapii można spodziewać się ich odrastania już miesiąc po zakończeniu zabiegów.
  4. Niewiele osób wie, że nieodpowiednia fryzura może przyczyniać się do szybszego wypadania włosów. Bardzo popularny typ uczesania – koński ogon czy tak samo popularny kok to duże obciążenie dla skóry głowy, przez które następuje zanikanie mieszków włosowych.
  5. Krążą legendy, że nadmierny stres powoduje w pewnych sytuacjach bardzo szybkie osiwienie włosów. Okazuje się, że taka sytuacja jest możliwa, ale chodzi bardziej o wypadanie włosów. Silne emocje, jak przykładowo śmierć bliskiej osoby to ogromne obciążenie dla naszego organizmu, może to powodować nadmierne wypadanie włosów.

Niezależnie od tego dlaczego włosy wypadają, możemy w pewnym stopniu wpływać na ich kondycję, stosować odpowiednie szampony, odżywki, korzystać z przeszczepu włosów i różnego rodzaju zabiegów regeneracyjnych.

Kuracje na wypadanie włosów

procerinW przypadku łysienia mężczyzn dużym powodzeniem cieszy się zestaw przeciw łysieniu i stymulujący porost włosów procerin. W zestawie znajduje się pianka, szampon oraz kapsułki. Kuracja na łysienie procerin nie powoduje skutków ubocznych a zapewnia dobre efekty u większości stosujących. Procerin redukuje produkcję pochodnej testosteronu, która jest odpowiedzialna za łysienie androgenowe. Zapobiega łączenie się testosteronu z mieszkami włosowymi, stymuluje mieszki włosowe i proces porostu włosów. Procerin nie tylko działa na przeciwdziałanie łysieniu, ale również umożliwia nam odbudowanie miejsc, które są już pozbawione włosów.

Strona producenta: kliknij tutaj

Grzebień laserowy na wypadanie włosów

ViviCombKolejne rozwiązanie to grzebień laserowy, który jest znacznie bardziej skuteczny od szamponów i tabletek, badania wykazały, że działa na 9/10 osób, które go testowały. Grzebień laserowy odpowiada nie tylko za powstrzymanie procesu wypadania włosów, ale również stymuluje porost włosów. Jak działa urządzenie? Grzebień laserowy działa na komórki, zwiększa ich metabolizm i aktywność komórek, wzmacnia osłabione komórki włosów.

Więcej na stronie producenta: kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *