Wybielanie zębów, paski, pasty i domowe sposoby

wybielanie zębów

Nie każdy rodzi się ze śnieżnobiałymi zębami, wielu z nas przez zaniedbania w ich pielęgnacji czy takie używki jak kawa, czerwone wino oraz papierosy na własne życzenie zmieniamy kolor naszych zębów na żółty. Na szczęście mamy różne sposoby na wybielanie zębów i pomimo naszych zaniedbań możemy cieszyć się z bielutkiego uśmiechu. Poniżej przedstawiamy dostępne opcje.

Kamień nazębny – pierwszy krok do wybielenia zębów

Jeśli nie używamy szczoteczek o odpowiedniej twardości lub po prostu nie przykładamy się do szorowania zębów, tworzy się na nich osad, który zamienia się w kamień nazębny. Kamień nazębny z reguły nie jest śnieżnobiały, a do tego bliżej dziąseł ma zwykle ciemniejszy odcień. Szybko przekonamy się o jego obecności, gdy podczas mycia zębów pojawia się krwawienie. Kamień nazębny możemy usunąć tylko i wyłącznie u naszego stomatologa – nie ma na to domowych sposobów.

Pasty wybielające zęby

Ten produkt może nie zapewnia błyskawicznych efektów, ale jeśli stosujemy pasty wybielające przez dłuży czas rzeczywiście możemy wybielić zęby. Nie zaleca się jednak permanentnego stosowania past wybielających, ale można je stosować na przemian ze zwykłymi pastami.

Paski wybielające zęby

W sklepach dostępne są paski z żelem wybielającym, które nakłada się na zęby i trzyma kilkanaście minut. Proces powtarza się codziennie przez kilkanaście dni.

Zestawy wybielające zęby

Na rynku dostępne są również całe zestawy do wybielania zębów, które mogą zapewnić efekty podobne do wybielania w gabinetach stomatologicznych ale za znacznie mniejszą cenę. Przykładem zestawu jest iBright. W zestawie znajduje się sodium perborate, który odpowiada za lepszą oksydację i lepsze efekty wybielania, chusteczki wybielające z fluorem, żel do wybielania, silikonowa nakładka na zęby, lampa LED, wzornik odcieni. Zestaw pozwala wybielić zęby o 14 odcieni w ciągu 5-7 dni. Koszt u producenta to 169zł. Więcej informacji na stronie producenta: kliknij tutaj.

Wybielanie laserem, naświetlanie zębów

Jeśli zdecydujemy się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym możemy wykorzystać wybielanie zębów za pomocą specjalnego lasera – cena około 1500zł lub naświetlanie za pomocą lampy polimeryzacyjnej – droższy zabieg, cena około 2500zł.

3 thoughts on “Wybielanie zębów, paski, pasty i domowe sposoby

  1. najlepiej pójść na usuwanie kamienia do dentysty, wtedy jakiekolwiek wybielanie da fajne efekty:) ja używałam białej perły, tylko tej nowej kuracji 5dniowej – zażółcenie typowe po kawie i papierosach ładnie zeszło;) mi natomiast paski wybielające spowodowały nadwrażliwość zębów więc radziłabym z nimi uważać, pozdrawiam;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *