Oczyszczanie organizmu – dieta oczyszczająca

oczyszczanie organizmu

Coraz częściej mówi się o oczyszczaniu organizmu z toksyn, czy rzeczywiście taki zabieg jest potrzebny i czy można go przeprowadzić skutecznie? Problem zanieczyszczonego organizmu bierze się przede wszystkim z chemii, która otacza nas na każdym kroku. W sklepie nie znajdziemy już produktów spożywczych, które byłyby wytwarzane naturalnie, bez ulepszaczy, przyspieszaczy wzrostu, pestycydów, herbicydów, barwników i innego rodzaju rzeczy. Niestety nasz organizm nie jest w stanie poradzić sobie z wydaleniem wszelkich toksyn z organizmu, co wpływa na problemy ze snem, osłabienie organizmu, brak energii czy uczucie zmęczenia.

Oczyszczanie organizmu przez ćwiczenia fizyczne

W badaniach przeprowadzonych przez Levine myszy miały biegać w kołowrotku. Już po 30 minutach treningu posiadały znacznie więcej błony komórkowej niż przed treningiem, co oznacza, że proces wydalania toksyn został znacząco przyspieszony. Kolejny test polegał na podawaniu dla myszy posiłków bogatych w tłuszcz, co miało doprowadzić do cukrzycy. W przypadku osobników, które poddano ćwiczeniom bez problemu poradzono sobie z detoksykacją organizmu. Osobniki, które pozbawiono aktywności szybko notowało wzrost złego cholesterolu. Do tej pory badania zostały przeprowadzone jedynie na zwierzętach.

Aktywność fizyczna – dodatkowe powody, dla których warto ją stosować

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Metropolitan w Leeds wykazały, że różnego rodzaju ćwiczenia prowadzą do odnowy DNA, co przekłada się na możliwość uzyskania młodszego wyglądu, spowolnienia procesów starzenia.

Zioła na oczyszczanie organizmu

Wiele osób korzysta z naturalnych sposobów – ziół w celu oczyszczenia organizmu z toksyn. Najczęściej stosujemy takie zioła jak mięta, dziurawiec, krwawnik, tatarak, bylica, karczoch, nawłoć, mniszek lekarski, skrzyp czy liście brzozy. Główne działanie tego rodzaju ziół jest żółciopędne oraz moczopędne, przez co wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.

Napoje na oczyszczanie organizmu

Jeśli chcemy oczyścić nasz organizm z toksyn, warto rano, na czczo wypić napój sporządzony z soku cytryny i przegotowanej wody. Tak sporządzony napój pomaga nam odkwasić organizm, wspomaga pracę układu trawiennego oraz wątroby. Najlepsze efekty zapewnia picie napoju rano, ale możemy wspierać działania przez popijanie go w ciągu dnia.

Kolejny sposób to ocet jabłkowy, możemy dodać dwie łyżki octu jabłkowego do przegotowanej wody lub dodawać go do sałatek. Oprócz tego, że ocet jabłkowy to świetne źródło minerałów, kwasów organicznych oraz witamin, zawiera też pektyny, które przyspieszają metabolizm i usuwają z organizmu nagromadzone toksyny.

Dieta na oczyszczanie organizmu

Przede wszystkim warto włączyć do naszej diety owoce jagodowe. Szczególnie jagody leśne, maliny, aronię są bogate w polifenole, flawonoidy, antycjany i antyoksydanty. Owoce możemy spożywać w tradycyjnej formie lub korzystać z soków.

Wiele osób natomiast stosuję głodówkę, jako sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Oczywiście głodówka szybko i skutecznie oczyszcza organizm z toksyn, usuwa pokarm zalegający w jelitach, ale warto zwrócić uwagę, że jest to również bardzo duże obciążenie dla naszego organizmu. Głodówek nie zaleca się dla dzieci, osób starszych czy chorych.

Wiele osób stosuje diety oczyszczające na bazie warzyw i owoców oraz picu dużej ilości wody. Diety trwają tydzień czy dwa. Również warto się zastanowić czy oczyszczenie organizmu jest tutaj warte spustoszenia jakie czynimy przez nie dostarczanie dla organizmu niezbędnych składników odżywczych, które eliminujemy na ten czas z diety. Najlepiej nie korzystać z takich rygorystycznych diet, a za to zadbać o aktywność fizyczną, dołączyć do tego zioła, owoce i napoje na oczyszczanie organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *