Jak rzucić palenie?

jak rzucić palenie

Mimo tego, że wiemy (lub czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy) jak bardzo szkodzi nam palenie papierosów, cały czas pozostajemy z tym problemem. Z badań przeprowadzonych wśród palaczy wynika jednak, że aż ¾ osób chciałoby skończyć z nałogiem. Dlaczego mamy więc tak wielu palaczy, bo jedynie 5% osób, które próbuje rzucić palenie osiąga sukces. Nie piszemy tego dlatego, że chcemy zniechęcić kogoś do podejmowania prób skończenia z nałogiem, ale po to, żeby uświadomić sobie, że trzeba podejść do tej sprawy naprawdę poważnie, ponieważ nie zawsze jest tak, że palimy, bo mamy na to ochotę i kontrolujemy to co robimy.

Silna wola i motywacja – pół sukcesu

Jeśli chcemy rzucić palenie, najważniejsze jest to żeby mieć odpowiednią motywację. Nikotyna uzależnia bardzo mocno, bardzo szybko pojawiają się również skutki jej odstawienia, najciężej wytrzymać pierwszy tydzień od odstawienia papierosów i właśnie wtedy najczęściej sięgamy po papierosa. Nie możemy się poddawać, ponieważ badania dowiodły, że z każdą próbą rzucenia palenia mamy większe szanse na sukces. Po za tym jeśli palimy dużo i chcemy rzucić, warto rozplanować to w czasie i systematycznie zmniejszać ilość wypalanych papierosów. Dobrze mieć też osobę, która będzie nas wspierać, w grupie zawsze raźniej, motywacja również większa. Jeśli odstawiamy papierosy warto sięgnąć po środki wspomagające, które pozwolą nam złagodzić głód nikotynowy.

Środki wspomagające rzucanie palenia.

jak rzucić palenieNa rynku mamy wiele produktów, które są reklamowane jako wspomagające proces rzucania palenia. Czy są skuteczne? Z reguły tak, ale warto wybrać takie, które działają najlepiej. Warto wziąć pod uwagę tabletki nicorix – strona producenta. W odróżnieniu od innych produktów tego rodzaju nie zawierają nikotyny, od której próbujemy się uwolnić. Jak działają tabletki? Blokują receptory nikotynowe, które znajdują się w naszym mózgu i wpływają na chęć zapalenia. Po zażyciu tabletki ochota na papierosa znika. Do tego nicorix pozwala łagodniej przejść objawy związane z odstawieniem nikotyny. Efekty utrzymują się również po odstawieniu tabletek. Tabletki zawierają także guaranę, dzięki której łagodzimy skutki podjadania po rzuceniu palenia. Wiele osób zaczyna podjadać, bo szuka sposoby zajęcia rąk po rzucenia palenia, pojawiają się wtedy dodatkowe kilogramy.

Ciąża sposób na rzucenie palenia

Ciąża to doskonały sposób na rzucenie palenia. Każda matka powinna zrozumieć masakryczne skutki jakie wiążą się z paleniem w czasie ciąży. Jeśli matka pali, w jej brzuchu tworzy się swojego rodzaju komora gazowa, w której przebywa dziecko pozbawione odpowiednich systemów obronnych. Jeśli chcemy żeby nasze dziecko było zdrowe musimy definitywnie odstawić papierosy.

Kolejna sprawa to zdrowie, często motywem do rzucenia palenia jest właśnie zalecenie lekarza. Rzucając palenie znacznie zmniejszamy ryzyko zawału, raka, a także regulujemy ciśnienie krwi. Rzucenie palenia to również ulga dla cery, włosów, pozbawienie się nieprzyjemnego smrodu, a również możliwość rozjaśnienia koloru zębów.

5 thoughts on “Jak rzucić palenie?

  1. no niestety rzucenie palenia nie jest proste, szczególnie jak ktoś pali obok Ciebie, ja mam problem bo jak tylko jest przerwa w pracy wszyscy palą i nie mogę się powstrzymać. wezmę się za siebie od nowego roku

  2. bez wspomagania – środków na rzucenie palenia ciężko jest się przełamać, szczególnie jeśli palimy dużo. niedawno kupiłem nicorix opisywany w artykule i rzeczywiście zmniejsza ochotę na palenie. nie palę już dwa tygodnie i myślę, że tym razem uda mi się skończyć z nałogiem raz na zawsze

  3. jak dla mnie nicorix to najlepszy środek na rzucanie palenia, dzięki niemu udało mi się rzucić palenie przy pierwszej próbie, a paliłam 4 lata

  4. Cześć! Ciekawy wpis, czekam kolejnych postów,
    w szczególności mówiących o tematach związanych z tematami zdrowotnymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *