Zielony jęczmień na odchudzanie – suplementacja zielonym jęczmieniem.

zielony jęczmień

W ostatnim czasie w telewizji i na stronach internetowych coraz częściej mówi się o zielonym jęczmieniu w kontekście wspomagania odchudzania. W czym tkwi jego sekret i czy rzeczywiście warto zastosować taką suplementację? Co sprawia, że zielony jęczmień budzi tyle kontrowersji? Okazuje się, że w jego składzie znajdziemy mnóstwo witamin i składników mineralnych, a także egzogenne aminokwasy i błonnik. Witaminy i mikroelementy wpływają na to, że zielony jęczmień jest korzystny dla naszego organizmu – jest po prostu zdrowy, natomiast błonnik wykazuje właściwości odchudzające.

Działanie zielonego jęczmienia

Zielony, czyli młody jęczmień nie tylko wspomaga odchudzanie, ale również wykazuje działanie przeciwwirusowe, antynowotworowe oraz przeciwdziała zapaleniom. Dzięki temu jest również wykorzystywany przy leczeniu trądziku.

Występowanie zielonego jęczmienia

Trawa jęczmienna i sproszkowany sok to dwie formy w jakiej możemy spotkać młody jęczmień. Okazuje się, że forma sproszkowana jest znacznie lepiej przyswajalna dla naszego organizmu, bo aż w stu procentach. Trawa jęczmienna również ma swoje zalety, ponieważ znajduje się w niej więcej błonnika, czyli lepiej wspomaga nasze odchudzanie.

Jak działa zielony jęczmień?

Okazuje się, że wysoka zawartość błonnika oraz odpowiednich składników odżywczych wpływa na uczucie sytości, żołądek dłużej posiada składniki odżywcze i nie mamy napadów głodu. Odpowiednie składniki jęczmieniu zapobiegają również zaparciom, które bardzo często pojawiają się w czasie odchudzania. Badania przeprowadzone przez Rural Development Administration wykazały, że osoby, które stosowały wyciąg z zielonego jęczmienia uzyskały spadek masy w wysokości 8% w stosunku do badanych, którzy nie stosowali takiej suplementacji. Warto podkreślić, że spadek masy ciała dotyczył głównie tkanki tłuszczowej, czyli tego na czym zależy nam najbardziej.

Czy warto stosować suplementację z zielonego jęczmieniu?

Przeglądając opinie na temat zielonego jęczmieniu dochodzimy do wniosku, że większość osób wypowiada się o nim pozytywnie. Nie należy jednak zapominać, że suplementacja powinna być składnikiem naszego odchudzania, obok zdrowego żywienia i jak największej dawki aktywności fizycznej. Jedynie takie połączenie zapewnia nam skuteczne odchudzanie i najlepsze efekty z naszej diety.

One thought on “Zielony jęczmień na odchudzanie – suplementacja zielonym jęczmieniem.

  1. O zaletach młodego jęczmienia nie trzeba się rozpisywać. Dla ludzi dbających o siebie są one powszechnie znane. Jednak jak to w handlu często bywa połączenie ‚tanie i dobre’ w przypadku produktu jest prawie nie możliwe. Dlatego za certyfikowane, oryginalne i w 100% BIO produkty trzeba zapłacić trochę więcej. Koniec końców każdy z nas indywidualnie dokonuje wyboru, czy chcę tworzyć iluzje że dba o siebie czy naprawdę to robić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *